Юридичні послуги онлайн

З появою нових технологій життя зазнає великих змін – всі події відбуваються швидше, а взаємовідносини у суспільстві стають все різноманітнішими, з’являються нові товари та послуги.  Інтернет взагалі зайняв особливе місце в нашому житті. Через нього ми можемо спілкуватися, знаходити майже будь-яку інформацію, купувати чи продавати товари та послуги тощо. Це місце настільки важливе, що сьогодні, у разі його зникнення, ми вже і уявити не можемо як будемо без нього обходитись. Все зазнало великих змін.

Правова сфера завдяки глобальній мережі також отримала деякі нововведення: було створено онлайн базу законодавства України, юридичні компанії розмістили свої сайти,  з’явились юридичні послуги онлайн. Останні значно полегшили процес отримання правової допомоги , а також зробили її доступною майже для всіх верств населення.

Термін «онлайн» (від англійського «online», тобто «online», в дослівному перекладі – на лінії) означає «той, що знаходиться на зв’язку, або у стані підключення». В телевізійному ефірі це означає, що розмова відбувається у реальному часі. Щодо використання даного терміну в мережі, то він означає не тільки час («онлайн гра», «онлайн магазин»), а й те, що послуги надаються тільки через Інтернет («онлайн кінотеатр», «онлайн бібліотека»). Щодо юридичних послуг, то такі можуть надаватися по-різному. Існує два варіанти отримання правової допомоги через мережу: отримання інформації шляхом надсилання електронних листів, або спілкування в режимі реального часу, тобто  дійсно «online».

Перший варіант – юридичні послуги онлайн у вигляді консультацій. Сьогодні майже на всіх сайтах юридичних компаній існує така додаткова опція, як отримання юридичної консультації. Для цього у відповідному розділі сайту розміщено форму, в якій можна викласти питання та вказати свої реквізити для зворотного зв’язку. При цьому багато юридичних фірм пропонують отримати відповідь на вибір: по телефону або на електронну скриньку. Консультація містить стислий правовий аналіз ситуації, посилання на норми діючого законодавства та поради стосовно необхідності вчиняти ті чи інші дії. Такі консультації доволі добре допомагають підвищити правову обізнаність людини та розібратися у проблемі.
Вартість таких консультацій значно менша, ніж особисте спілкування з юристом, або взагалі така допомога надається безкоштовно. Багато юридичних фірм надають юридичні послуги онлайн на безоплатній основі – вони надаються юристами у вільний від основних повсякденних справ час задля популяризації компанії та залучення нових клієнтів. Проте чекати на безкоштовну допомогу, буває, доводиться доволі довго, а от платні юридичні послуги онлайн можна отримати в основному протягом однієї доби з моменту здійснення оплати.
Деякі юрити через мережу допомагають скласти документи: листи, скарги, позовні заяви тощо. В такому випадку застосовується така сама система, як і при наданні консультацій. У листі викладаються обставини справи та реквізити – а на електронну скриньку приходить готовий документ.

Другим варіантом отримання правової допомоги завдяки Інтернет є спілкування з юристом через Інтренет відео-технології, зокрема через програму Skype. Таке спілкування майже нічим не відрізняється від звичайної консультації з юристом у нього в офісі, але тут є велика перевага: її можна отримати в будь-якому місці (де є Інтернет). Задля отримання консультації юриста Вам непотрібно їхати через все місто, або взагалі, Ви можете зв’язатися зі своїм юристом з будь-якого куточку світу.

Також правову допомогу можна отримати на юридичних форумах. Проте це краще вважати не допомогою а порадами, оскільки на таких форумах Ви можете натрапити не тільки на кваліфікованих юристів, а і на аматорів  (яких там більшість). Якщо Вам потрібна не кваліфікована допомога, а просто ще одна думка щодо Вашої ситуації – то це непоганий спосіб її отримати. А в іншому випадку краще все ж таки звернутися до надійного джерела правової інформації.

Юридичні послуги онлайн є новим етапом у розвитку надання правової допомоги і переваги такого способу вже відчуло доволі багато громадян. Хоча з появи таких послуг пройшло зовсім небагато часу, але стає зрозумілим, що практика надання правової допомоги онлайн надовго залишиться в юридичній сфері.