Юридичні послуги.

Юридичні послуги відіграють доволі важливу роль у нашому житті. Вони дозволяють нам вирішити проблеми, що не вдається врегулювати у договірному порядку, чи розв’язати неприємну ситуацію, яка виникла у відносинах з іншими особами, органами державної влади, місцевого самоврядування та будь-якими установами і організаціями.

Юридичні послуги допомагають вирішити проблемні ситуації в усіх сферах життя, оскільки сьогодні всі його сфери регулюються відповідними законами. Для цього було складено безліч нормативно-правових актів – документів, що містять загальнообов’язкові правила поведінки для всіх громадян держави. Тобто, щоб Ви не вирішили зробити, щодо цього обов’язково існують правила, які встановлені положеннями певних законів. Не важливо, знаєте Ви їх, чи ні – Ви обов’язково повинні їх дотримуватись. І щоб не потрапити в неприємну ситуацію через незнання законів, нам теж потрібні юридична допомога.

Сьогодні юридичні послуги надають нам можливість правильно (з точки зору законодавства) вирішити майже невичерпний перелік питань: ведення комерційної діяльності, володіння, користування та розпорядження своєю власністю, отримання спадщини, одруження, розлучення, відшкодування шкоди тощо. Тобто зараз, без юридичних послуг ми вже мало чого можемо швидко, ефективно та, з законодавчої точки зору, правильно вирішити.

Взагалі, доки існує суспільство, юридичні послуги будуть завжди затребуваними. І чим складніше будуть взаємовідносини в ньому, тим більше буде нормативно-правових актів. Відповідно, чим більше таких актів (законів), тим складніша становитиметься система законодавства, і, відповідно, тим необхіднішими буде юридична допомога для вирішення того чи іншого питання.

Але якщо замислитися, для чого первісно створювались закони? Чи покладено на них тільки функцію регулювання державного ладу і взаємовідносин між членами суспільства для забезпечення порядку та спокою? Поглянувши глибше у сутність спору, можна побачити, що причиною його виникнення є впевненість однієї із сторін у неправильній поведінці іншої та появи несправедливості у разі залишення справи без змін. Отже, у разі свідомого ставлення до своїх природніх прав і обов’язків, адекватного розуміння понять чесності та справедливості обома сторонами, кожен спір можна врегулювати без звернення до юристів та державних органів.

Згадаємо первісне суспільство. В ньому не було юристів – всі взаємовідносини між його членами були доволі простими. Конфліктні ситуації вирішувались на місці, без апеляційних та касаційних інстанцій, шляхом отримання домовленості. Тільки у разі, якщо сторони не могли розібратися із проблемою, залучалась третя особа, що не була зацікавлена у вирішенні спору на користь певної сторони, і приймала найбільш правильне і справедливе з її точки зору рішення. В принципі, так ми робимо і у теперішні часи, але в ролі посередника у спорі виступає держава в обличчі її органів законодавчої, виконавчої та судової влади. Проте вона виступає не тільки арбітром між взаємовідносинами її громадян, за сумісництвом держава є також і автором правил гри під назвою «життя». Вона змушена встановлювати правила поведінки для своїх громадян, оскільки їх відсутність приведе до виникнення хаосу і руйнування державного устрою. Юристи, в свою чергу, вивчають ці правила і стають нашими консультантами у цій великій грі.

Чи є логічним висновком з даних міркувань, що більшість нормативно-правових актів законодавства і юридичних послуг існують тому, що ми не в змозі самостійно розібратись у наших проблемах, дотримуючись простих моральних цінностей: чесності і справедливості? Мабуть, кожному потрібно над цим замислитися. А поки юридичні послуги будуть займати занадто важливе місце у нашому житті, займаючи захисну функцію у відстоюванні практично усіх наших природніх прав та законних інтересів.