Юридичні послуги в місті Харків

Юридичні послуги в місті Харків

В кожному місті України можна швидко отримати кваліфіковану правову допомогу, і коштуватиме вона (порівнюючи з іншими країнами світу) не так вже і дорого. Проте,  якщо оцінювати таку допомогу за співвідношенням рівня кваліфікації спеціалістів та ціною, по якій надаються юридичні послуги – Харків, непевно, посідає перше місце серед всіх міст країни. В цьому місті таке співвідношення є найбільш вигідним для клієнта. Чому саме у Харкові?

По-перше, в Харкові розміщено багато вищих навчальних закладів, що випускають спеціалістів у сфері права. Зокрема, тут знаходиться один із найбільших юридичних освітніх установ – вищий державний навчальний заклад імені Ярослава Мудрого. Окрім нього диплом правознавця можна отримати також і в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди та інших навчальних закладах.

Хоча Харків і велике місто, забезпечення роботою всіх юристів не є можливим. Мало того, що юридичну освіту обирають доволі багато мешканців Харкова, велика кількість молодих спеціалістів, що приїхали здобувати освіту з інших регіонів країни, залишаються у місті після отримання диплому. Тобто, Харків можна назвати не тільки першою, але і юридичною столицею держави. Завдяки цьому отримати юридичні послуги в місті Харків на є великою проблемою.

По-друге, в даному місті не так багато підприємств, установ та організацій, що потребують великий штат юристів. В результаті утворюється велика конкуренція, а при такій конкуренції знайти роботу доволі складно. По всій країні Харків має саму велику кількість юристів на одну організацію.

В такій ситуації спеціаліст повинен сильно відрізнятись від інших знаннями, навичками, досвідом, і при цьому всьому встановлювати невисоку ціну за послуги (а в Харкові не сама висока платоспроможність клієнтів). Отже, ситуація наступна: конкуренція висока, а вартість послуг низька.

Звісно, це добре для клієнтів, але погано для юристів. Тобто, бути юристом у даному місті просто невигідно! Але якщо серйозно поміркувати, гарний спеціаліст завжди знайде собі роботу, просто у тут це буде складніше, оскільки юридичні послуги в місті Харків товар не рідкісний.

Велика кількість спеціалістів в одній сфері та відсутність достатньої кількості робочих місць сприяють виникненню високої конкуренції. Це зумовлює поступовий переїзд спеціалістів до інших міст. Всі великі юридичні компанії зосереджені в Києві та інших промислових містах.

Хоча Харків і є юридичною столицею, в даному місті юридичних компаній зовсім небагато, а компаній, які мають відоме по всій країні ім’я, взагалі декілька. В основному юридичні послуги в місті Харків надаються невеликими фірмами, адвокатськими бюро та юристами, що працюють індивідуально (і в деяких випадках мають помічників, але, як правило, не більше одного-двох).

Проте, висока якість освіти та жорстка конкуренція формує юристів самого високого рівня, що облегшує їм кар’єрний шлях в інших містах. Такі умови також сприяють формуванню висококваліфікованих кадрів, які потім поповнюють державні органи влади та судову систему. Отже, це сприяє зростанню професіоналізму правознавців у всіх сферах соціального життя суспільства.

Наприклад, висока планка професіоналізму в адвокатській середі формує високий рівень кваліфікації суддівського складу органів судової влади. В результаті багато суддів з Харкова потрапили до вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України та Конституційного Суду України.

Високий рівень освіти та конкуренція впливають на формування ринку правових послуг високого якісного рівня. Хоча в Україні, ринок правових послуг не є таким розвиненим як, наприклад, в США та інших країнах західної Європи, рівень надання юридическая консультация  у Харкові є доволі високим.

Якщо говорити про юридична допомога, Харків – це місто, де Ви можете отримати правову допомогу на самому високому рівні!