Юридичні компанії України

Ринок правових послуг тісно пов’язаний з економікою країни. В часи Радянського Союзу через державне регулювання та тотальний контроль всіх сфер економіки юриспруденція не мала широкого простору для діяльності.

За роки незалежності нашу державу охопив дух підприємництва і юридичні послуги стали затребуваними як ніколи раніше. Юридичні компанії України пройшли великий шлях розвитку від самого початку до світових стандартів правових послуг.

На початку 90-х років почали утворюватися перші юридичні фірми. В цей час такі компанії були досить рідким явищем, проте розвиток підприємницької діяльності не надав багато часу такому стану речей.

З виникненням необхідності захищати свій бізнес утворилась порожня ланка – надання юридичних послуг, яку швидко почали заповнювати інші особи з підприємницькою жилкою і юридичною освітою. В 2000-х фірми, що пропонували послуги у сфері права вже росли немов гриби після дощу.

Спочатку юридичні компанії України зростали у кількості, та не у якості послуг, що ними надавалися. Сам факт існування такої фірми забезпечував наявність клієнтів,  та, відповідно, прибутку. Звернень від громадян за правовою допомогою ставало все більше і у юридичних фірм виникала необхідність у збільшенні кількості кадрів.

Компанії наймали до себе у штат юристів з досвідом роботи і без нього. З часом, коли ніша правових послуг була більш-менш заповнена, пропозицій надати правову допомогу стало так багато, що для отримання клієнтів їх необхідно було якимось чином до себе привернути. Якість юридичних послуг – от що вимагали клієнти.

За перше десятиріччя незалежності відбувся значний розвиток не тільки малого, а і середнього та крупного бізнесу, що вимагав надійної правової підтримки. В умовах зростання конкуренції юридичні компанії України проявляли все більшу зацікавленість в постійних клієнтах із сфери середнього та великого бізнесу, а, отже, і в якості своїх послуг.

Основними критеріями високого рівня послуг в юриспруденції є вчасність виконання робіт та отримання бажаного клієнтом результату. Щоб відповідати даним критеріям фірми почали уважніше ставитися до підбору кадрів.

Кількісне збільшення працівників – це вже не те, що їх цікавило. Вимоги, яким повинен був відповідати кандидат на роботу були значно підвищені, роботодавці почали шукати обдарованих юристів з досвідом роботи не тільки взагалі у правовій сфері а і у сфері профілю компанії.

Для зручності роботи з клієнтами фірми почали розробляти різні методи співпраці, такі як: абонентське щомісячне обслуговування, консультаційні роботи, представницькі послуги тощо.

Юридичні компанії України почали стрімко розвиватися у напрямку якості правових послуг. Іноземні юридичні фірми, що надавали послуги у сфері міжнародного права були не тільки конкурентом а і гарним прикладом. Їх кількість, до речі, теж зросла. Наявність великого досвіду у сфері надання правових послуг, порівняно невелика конкуренція та перспектива економічного розвитку країни зумовила появу іноземних фірм в Україні.

З подальшим розвитком ринку правових послуг юридичні компанії стали приділяти значну увагу рекламі. Партнери юридичних фірм всілякими шляхами почали позиціонувати себе як амбіційні, талановиті та досвідчені юристи.

Цьому сприяють виступи на конференціях, проведення семінарів, написання наукових статей та статей інформативно-роз’яснювального характеру у періодичні видання, публікації місцевих інформаційних бюлетенів тощо.

Сьогодні для реклами своїх послуг юридичні компанії України почали приділяти увагу рейтингам, що складаються міжнародними та українськими рейтинговими компаніями. Довіра до їх неупередженої оцінки компетентності фірм також забезпечує гарну репутацію, і залучення нових клієнтів.

Юридичні компанії показують наявність жвавого економічного життя в країні. Тенденцію зростання їх кількості в Україні можна прослідкувати навіть і сьогодні. Конкуренція забезпечить вдосконалення їх роботи та методів співпраці з клієнтами. Як будуть вони розвиватися надалі покаже час та розвиток нашого суспільства.