Юридичні компанії чи юристи?

Ведення підприємницької діяльності потребує правового супроводу. Навіть на етапі державної реєстрації підприємства вже потрібна юридична допомога, а що вже казати про поточну діяльність, коли постійно виникають питання при укладенні господарських договорів, сплати податків тощо. Ведення бізнесу завжди завдає багато клопоту – потрібно постійно бути готовим до прийняття швидких рішень по різноманітному колу питань. Для того, щоб мати надійний правовий тил необхідно або мати свого юриста, або укласти договір на юридичне обслуговування з юридичною фірмою чи приватно практикуючим юристом.

Проте специфіка надання юридичних послуг показує, що у разі комплексного правового обслуговування підприємницької діяльності краще мати справу саме з юридичною компанією, а не з одним юристом.

Щодо питань супроводу бізнесу юридичні компанії мають деякі переваги. Звісно, кваліфікований юрист зможе відгородити підприємство від багатьох проблем, але фахівців права, які мають досвід вирішення всіх правових питань, що можуть виникнути у процесі господарської діяльності підприємства, дуже мало. Юридична компанія з легкістю може охопити одразу декілька галузей права, найнявши юристів, які спеціалізуються за різними напрямками: корпоративне право, оподаткування, аудит, розгляд спорів у порядку цивільного та господарського судочинства тощо. Таким чином розмаїття послуг, що надаються юридичною компанію, не перешкоджає її інтенсивному розвитку шляхом поглиблення знань та накопичення досвіду у окремих галузях права.

Будь-які юридичні компанії, що позиціонують себе як універсальні, мають по декілька юристів, які спеціалізуються лише на певних галузях права: цивільному, господарському, земельному, банківському, фінансовому, адміністративному тощо. Такий обсяг знань не може досконало освоїти одна людина, а отже, комплексний супровід підприємницької діяльності краще довірити саме юридичній фірмі.

Юридичні компанії також підтримують бази правових даних, купують необхідні комп’ютерні програми та спеціальну літературу. Це дозволяє полегшити роботу своїм працівникам, розширювати їх знання у юриспруденції, тим самим постійно підвищуючи їх кваліфікаційний рівень. В основному спеціалізована інформація коштує дорого, і не кожен юрист може собі це дозволити. До обов’язків працівників столичних юридичних фірм входить систематизація нової інформації з тієї галузі права, якою він займається: новин із преси, юридичних оглядів, судової практики та інше. У приватно практикуючих юристів на це не вистачає часу, оскільки їм доводиться робити це по всім галузях права.

Юридичні компанії в багатьох випадках допоможуть підприємцю набагато швидше та ефективніше розв’язати ту чи іншу проблему. Існує більша ймовірність того, що хтось із працівників фірми стикався навіть з таким правовим питанням і має щодо нього певний досвід  вирішення. Також юридичні фірми, на відміну від юристів, не можуть захворіти чи поїхати у відпустку. Перерв у наданні юридичних послуг вони не роблять – відсутнього спеціаліста завжди може замінити інший працівник.

Отримання правових послуг від юридичної фірми має деякі переваги навіть і перед найманням юриста у штат власного підприємства. По-перше, юридична компанія може дати гарантію конфіденційності отриманої інформації і ніхто на підприємстві клієнта без його відповідного бажання не зможе дізнатися про сутність проблем, що вирішуються. По-друге у разі співпраці з компанією немає необхідності наймати юриста, обладнувати йому робоче місце, також ніколи не буде проблем із його звільненням.

Також зарплатня дійсно кваліфікованого юриста складає немаленьку суму. При цьому Ви навряд чи зможете завантажувати його правовими питаннями весь робочий час. Комплексний юридичний супровід підприємницької діяльності коштує дешевше, і при тут неважливо, скільки разів Ви звернулися за правовою допомогою.

Тільки юристи, що не мають великого юридичного досвіду, готові працювати за триста-чотириста доларів на місяць, оскільки вони сприймають це подальшим практичним навчанням, за яке ще й трохи платять. Але чи можете Ви довірити важливі питання юристу-початківцю, яким би розумним та старанним він не був? На помилках такого юриста буде вчитися не тільки він сам, а і Ви! Отримання такого досвіду може дуже дорого коштувати вашому підприємству. Співпраця з юридичною компанією позбавить Вас від таких неприємностей, а також і страхів, що після проходження деякого часу та отримання досвіду Ваш штатний юрист покине компанію у пошуках більшої зарплатні.

Отже, юридичні компанії, на відміну від одного спеціаліста, можуть надавати правову допомогу з будь-яких питань на високому кваліфікаційному рівні! Це буде і безпечно і економічно вигідно!