Як допоможе адвокат у цивільному процесі?

Життя є різноманітним і непередбачуваним. Кожен із нас часто стикається з ситуацією, коли необхідно захищати свої права. Але якщо мова йде про захист прав у суді, свого життєвого досвіду та знань може бути недостатньо. В такому випадку краще звернутися до людини, яка займається наданням правової допомоги на професійній основі. Адвокат у цивільному процесі може надати незамінну допомогу.

На етапі подання позовної заяви (зустрічного позову або заперечення проти нього) адвокат допоможе скласти таку заяву, що відповідає всім вимогам положень закону. Це допоможе Вам уникнути таких неприємних випадків, коли заява залишається без руху у зв’язку з недодержанням формальних вимог, встановлених для її форми і змісту, чи несплати судового збору.

Грамотно, чітко та лаконічно викладені обставини, якими обґрунтовуються Ваші вимоги, допоможуть суду в майбутньому краще зрозуміти суть справи та Вашу позицію.

На попередньому судовому засіданні суд уточнює позовні вимоги, визначає, які факти необхідно встановити для вирішення спору, які докази було подано кожною стороною, тощо. Тобто, на такому засіданні необхідно чітко розуміти що відбувається і що саме необхідно зробити.

Адвокат у цивільному процесі допомагає визначитися з колом питань які необхідно вирішити: подати клопотання, витребувати докази, викликати свідків, провести експертизу чи залучити до участі у Вашій справі відповідного спеціаліста, тощо. Все це має дуже велике значення для подальшого успіху у судовому процесі.

Зрозуміти, що саме необхідно, дуже важко для пересічного громадянина. Навіть якщо Ви відкрили цивільний процесуальний кодекс та ретельно ознайомилися з ним, на попередньому засіданні можуть виникнути такі випадки, коли реагувати необхідно миттєво, і тільки людина з необхідним рівнем знань та досвіду може направити ситуацію у вірний бік. Адвокат у цивільному процесі веде себе більш впевнено та професійно.

Як би Ви не готувалися, промова іншої сторони на судових дебатах може заплутати Ваші думки. Доводи опонента можуть бути викладені таким чином, що тільки адвокат зможе змістовно та грамотно заперечувати спростовувати їх. Запам’ятайте, суд не має симпатій та вподобань. Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності, тому кожну свою думку треба доводити логічними розмірковуваннями.

Засідання — це завжди моральний тиск і спеціалісти це розуміють та готові до нього. Досвідчений адвокат у цивільному процесі почуває себе як риба у воді. Також він розуміє, що Ви, як непрофесіонал, до нього можете бути неготові, і, швидше за все, спробують скористатися цим. Тому, якщо Ви не звикли до подібних ситуацій, краще йти на судове засідання з представником. За Вашим клопотанням у судових дебатах може виступати лише адвокат, проте і одна його присутність надасть Вам моральних сил.

Зрозумійте, якою б «гарною» чи правильною не була Ваша позиція у суді – Ви не знаєте законів на належному рівні, тому орієнтуватися у ході процесу і самостійно приймати рішення буде важко.

Хвилювання також робить свою справу. Наприклад, для того, щоб зібратися з думками, Ви почали повторюватись або щось забули. В цьому разі суд може Вас просто зупинити для економії часу. Таким чином, Ви можете розгубитись і сказати не в повному об’ємі те, що збирались, або практично зовсім нічого не сказати і не довести свою позицію суду.

Вже потім, після судового засідання, коли хвилювання пройде і думки знов почнуть відвідувати Вашу голову, буде дуже шкода упущеної можливості довести вірність своєї позиції. Також судове засідання йде дуже швидко, і за відсутністю досвіду Ви можете пропустити якусь інформацію, сказану або надану суду іншою стороною, що має значення для вирішення спору. Адвокат, присутній на процесі у якості Вашого представника, не дозволить Вам припуститися подібних помилок.

Навіть якщо Ваша справа на сто відсотків виграшна, адвокат іншої сторони завжди може зробити якісь припони для швидкого отримання результату. Ваш представник не допустить затягнення строків розгляду справи там, де це можливо.

Адвокат у цивільному процесі виступає надійним помічником та радником. Він здійснює свою професійну діяльність на принципах верховенства права, конфіденційності, законності та уникнення конфлікту інтересів. Тож, якщо виникла ситуація, що дійсно потребує професійної допомоги, не пошкодуйте коштів звернутися до досвідченого адвоката!