Вартість юридичних послуг

 У світі ринкових відносин будь-яка праця людини має свою ціну. Рівень оплати роботи залежить від багатьох факторів: професія (тобто рівень складності праці), конкуренція (скільки людей у відповідному регіоні можуть надати таку послугу консультація юриста), витрачений час тощо. Якщо мова йде про вартість юридичних послуг, то ціна на них складається з урахуванням цих факторів також, проте є деякі особливості.
Взагалі інтелектуальна праця не об’єктом матеріального світу і оцінити її вартість дуже складно. Визначити, скільки коштуватиме якась матеріальна річ доволі просто, особливо, якщо Ви часто користуєтесь нею у повсякденному житті. Візьмемо, наприклад, буханець хліба. Ми кожен день витрачаємо багато часу на організацію свого побуту і приготування їжі є його невід’ємною частиною.
Тож ми добре знаємо, скільки важить такий буханець, з чого він випікається та ціну на ці харчові продукти. Додаємо вартість послуг транспортування магазину та деякий відсоток прибутку виробника і отримуємо ціну хліба. А от приблизно встановити вартість юридичних послуг набагато складніше. Чи можливо дізнатись, скільки часу знадобилось спеціалісту в минулому на здобуття та вивчення інформації, яку він застосовував у кожному конкретному випадку, та скільки кілокалорій він витратив працюючи з Вашою справою? Виходить якась нісенітниця, чи не так?
Тож, в основному вартість юридичних послуг оцінюються на основі суб’єктивних факторів (про які йтиметься пізніше) тому ціна на них дуже варіюється. Щодо об’єктивних факторів, то це час, який витратив спеціаліст на вирішення питання, та додаткові витрати, такі як: державне мито, судовий збір, отримання витягів, довідок, транспортні витрати тощо.
Перший суб’єктивний фактор – це місце надання юридичних послуг. В Україні завдяки відносно недорогій освіті проживає велика кількість людей з вищою освітою. Професія юриста набула останнім часом популярності, тож за цим фахом отримали диплом і працюють багато людей, що, завдяки великій конкуренції, робить ці послуги більш доступними, ніж наприклад в США.
Йдемо далі. Рівень життя і платоспроможності людини в Україні багато в чому залежить від того, де вона проживає. Тож, і ціни на послуги складаються відповідно до цього. Так, позовна заява, наприклад, у місті Києві чи Одесі, коштуватиме 200-300 доларів США, а в якомусь районному центрі всього 200-300 гривень. При цьому рівень професіоналізму її написання буде однаковий, не враховуючи, звісно, індивідуальних особливостей юриста як професіонала.
Другий суб’єктивний фактор – ім’я юридичної компанії. Якщо Ви хочете бути впевнені у результаті – не потрібно звертатися до самої «крутішої» фірми. Не буває, що тільки в одній юридичні компанії «супер кваліфіковані» та «супер досвідчені» юристи – це рекламний хід, за який Ви переплачуєте! Якщо Ваша правова позиція у справі є вірною, щоб отримати позитивний результат достатньо просто доволі кваліфікованого та досвідченого спеціаліста, про якого гарно відзиваються.
І третій – Ви самі! Нажаль, доволі часто вартість юридичних послуг взагалі складається від важливості питання для клієнта та його платоспроможності. Звертаючись до юридичної фірми потрібно бути дуже пильним, щоб не опинитись в такій ситуації. Запитайте Ваших знайомих, які вже зверталися до цієї юридичної фірми, скільки їм це коштувало. Або дізнайтеся про середню ціну на подібні послуги за допомогою Інтернету. Так Ви будете орієнтуватися, чи не збирається хтось заробити з Вас на туристичну путівку чи десяту золоту каблучку. Може звучить трохи жорстоко, але так в житті іноді і трапляється.
Взагалі вартість своїх послуг юристи часто визначають так би мовити інтуїтивно. Тобто, зважують свої професіональні знання та навички, помножують їх на досвід роботи, та, виходячи з цього, визначають суму, за яку вони візьмуться за ту чи іншу роботу.
Тож пам’ятайте – висока вартість юридический консультация не є свідченням їх високої якості. Навіть компанії з відомим ім’ям припускаються простих помилок у «недешевій» справі. Враховуйте вищенаведені фактори та пам’ятайте, ціна повинна бути адекватною!