Вартість послуг адвоката в Україні

Вартість послуг адвоката в Харкові

Праця людини – це діяльність, на яку вона витрачає свій час та прикладає деякі зусилля. Будь-яка робота має свою ціну. Здійснення захисту, представництво інтересів людини та інші правові послуги є інтелектуальною працею, вартість якої, як і інша праця людини, також виражається у грошових одиницях. Вартість послуг адвоката в Україні є різною, залежить від багатьох факторів та встановлюється у договірному порядку.

Адвокатські послуги надаються в разі укладення договору про надання правової допомоги. У даному договорі і визначається розмір гонорару (суми, що складає вартість послуг адвоката) порядок його обчислення та сплати, підстави зміни його розміру, умови повернення, тощо.

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» при встановленні вартості адвокатських послуг необхідно враховувати такі істотні обставини, як: складність справи, фінансовий стан клієнта, кваліфікація і досвід адвоката. Цей перелік не є вичерпним, тому у визначенні вартості своїх услуг адвоката Харьков можуть враховувати ще й наступне.

1. Обсяг часу і роботи. Якщо результат по справі буде отримано через один тиждень – вартість таких послуг буде невисокою. Якщо ж ведення справи триває доволі довго (місяць чи два), і при цьому необхідно прикласти багато зусиль, що займуть багато часу (постояти в чергах до приймалень, зібрати певну інформацію), юридичні послуги значно виростуть в ціні.

2. Зайнятість адвоката лише однією справою. Кожен професіонал веде по декілька справ одночасно. У разі, якщо із-за однієї справи не буде часу для вирішення поточних питань інших клієнтів, це значно ускладнить роботу адвокатського бюро. В такому разі адвокату прийдеться займатися справами інших клієнтів в позаробочий час, та не брати нових.

3. Ступінь новизни правових питань. В цьому випадку адвокату може знадобитися додатковий час для правового аналізу справи. Також може виникнути необхідність звернутися до своїх колег за додатковою інформацією щодо практики вирішення цього питання.

На стоимость услуг адвоката можуть впливати і такі фактори, як: необхідність додаткового залучення фахівців не з галузі права,  скорочені строки надання юридичних послуг, досягнення тільки визначеного клієнтом результату, необхідність відряджень тощо. Іноді причиною вищої вартості послуг є репутація адвоката, хоча з точки зору законодавства це є неприйнятним.

Оскільки правова допомога – річ не матеріального світу, точну вартість послуг адвоката визначити дуже складно. Тому Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вимагає, щоб гонорар за надану допомогу був розумним та враховував потрачений на них час. Це нормативне положення регулює, щоб, в будь-якому випадку, вартість послуг адвоката була максимально об’єктивною.

Адвокат має право не тільки на отримання винагороди за працю, а й на відшкодування фактичних витрат, які він здійснив при виконання своєї роботи. Такі витрати включаються до вартості послуг.

Фактичними витратами, що впливають на їх вартість є: оплата роботи фахівців, що додатково були залучені для вирішення окремих питань (які не відносяться до правової сфери), витрати на відрядження, транспортні витрати, оплата копіювальних робіт, витрати на нотаріальне посвідчення документів, кур’єрську доставку, державне мито, судовий збір, тощо. Ці витрати є передбачуваними та повинні обговорюватись при підписанні договору про надання правової допомоги.

Враховуючи всі обставини (складність справи та додаткові витрати)  вартість послуг визначається окремо у кожному випадку за погодженням з клієнтом.

Є ще один фактор, що має неабиякий вплив на формування ціни юридичної послуги – це місце її надання. Так, в місті Києві ці послуги будуть дорожчі, ніж у іншому обласному. Ціни можуть відрізнятися від міста до міста, в залежності від середнього матеріального статку його мешканців.

Отже, визначення оптимальної ціни за надання адвокатських послуг не є схожим на рішення математичної задачі. В цьому випадку Ви можете мати лише приблизне уявлення, скільки Вам коштуватиме вирішення того чи іншого питання.

Отож, якщо вже необхідно отримати послуги адвоката, зрозумійте приблизну їх вартість у Вашому місті за допомогою Інтернету, та визначте суму супутніх послуг, які Вам теж прийдеться сплатити.

Витрачайте свої гроші розумно, сплачуйте виключно за необхідні Вам послуги!