Професія: юрист.

Професія юриста в усі часи була одною із самих цікавих та багатогранних. Вона завжди передбачала різноманітну інтелектуальну діяльність: від аналізу ситуації в правовому ракурсі до викладення переконуючих промов перед аудиторією слухачів.

Юрист виконує доволі важливу роль у сучасному суспільстві. Вона спрямована на підтримання законності та порядку у суспільстві, захищає права та інтереси людей.Але ця професія є далеко не такою легкою і романтичною, як її показують у художніх фільмах. Вона потребує багато інтелектуальної праці та моральних зусиль. Значну частину часу юрист проводить за вивченням документів, матеріалів справ, проробляючи законодавство та судову практику.

Для того, щоб працювати юристом необхідно мати певні здібності та риси характеру. Ця професія, потребує наявності гарної пам’яті, уважності, аналітичних та інших здібностей, що дозволять обробляти велику кількість інформації. Наприклад, складаючи правовий аналіз ситуації юрист зобов’язаний згадати правові норми, що регулюють відповідні питання, вистроїти логічні ланцюги, викласти все в одну суцільну картину та дати роз’яснення клієнтові.

Окрім цього, для роботи за цим фахом потрібні неабиякі комунікативні та ораторські здібності, ерудованість, вміння грамотно виражати свої думки. Зовсім не просто пояснити клієнту його правове становище (особливо, якщо він не часто стикається із законодавством), чи відстояти правову позицію у суді.

Емоційна врівноваженість, стресостійкість – є не менш важливою рисою характеру юриста. Надаючи юридичні послуги йому часто доводиться виступати посередником між двома сторонами конфлікту, при цьому він знаходиться під тиском з обох сторін, які знаходяться в напруженому емоційному стані. Або правознавцю доводиться вирішувати складні справи у стислі строки, які передбачають велику відповідальність, чи просто працювати над розв’язанням неприємної для його клієнта ситуації. В будь-якому випадку юрист зобов’язаний діяти впевнено та вибирати правильні рішення.

Посидючість (усидливість) також необхідна для успішної роботи за цим фахом. Для правового аналізу будь-якої ситуації необхідні широкі теоретичні знання, а  законодавство України складається з великої кількості норм, до яких ще й постійно вносяться зміни та доповнення. Юрист повинен бути порядною людиною та вміти нести відповідальність за свої вчинки, оскільки не тільки невірні висновки, буквально кожне слово, яке буде вжито у документі чи промові, може мати вирішальне значення для справи клієнта.

Здібність аргументовано відстоювати свою думку, планувати свою діяльність у часі, бути уважним до деталей, мати вибіркову уяву, здатність до образного мислення, вміння слухати та впливати на людей – це далеко не повний перелік додаткових рис та здібностей, якими повинен володіти фахівець юриспруденції.

Сьогодні поняття «юрист» об’єднує усіх осіб, що на професійній основі займаються різноманітними справами у сфері права: юрисконсультів, адвокатів, суддів, нотаріусів, прокурорів, слідчих. А взагалі до юристів можна віднести три категорії осіб:
—  осіб, що отримали вищу юридичну освіту;
—  практикуючих спеціалістів в області  права;
—  вчених, що вивчають право.

Привабливою рисою у професії юриста є те, що отримані під час навчання та роботи знання та навички можна використовувати в багатьох сферах: економіці, управлінні (в тому числі і кадровому), бізнесі. Підготовка юристів, а саме: теоретичні знання, спосіб мислення, підхід до проблем та шляхи розв’язання ситуацій можуть виявляються дуже корисними для різного роду справ. Зараз юридична освіта, надає можливість не тільки отримати оплачувану роботу в галузі права, а і знайти іншу цікаву роботу.

Багато людей, що отримали вищу юридичну освіту, займаються діяльністю, що не вважається юридичною, проте в ній необхідно застосовувати такі знання. Окрім юридичних професій вони також працюють і в інших сферах: ріелторській, страхуванні, торгівлі тощо. Юридична освіта допомагає здійснювати адміністративні, управлінські функції в установах і організаціях, керівництво підприємствами та компаніями.
Професія юриста має багато позитивних рис, але ця робота є дуже кропіткою і потребує тривалої, довгої та безперервної самоосвіти та самовдосконалення.