Представництво адвоката в цивільному суді

Розгляд спорів у порядку цивільного судочинства є доволі складним процесом. Представництво адвоката в цивільному суді – це не просто його присутність в залі судового засідання як слухача. Для досягнення кінцевого позитивного результату (для чого, взагалі і користуються послугами адвоката) йому необхідно застосувати всі свої знання та досвід судового розгляду спорів.

Діяльність адвоката у вирішенні цивільного спору можна розділити на дві складові: підготовка позовної заяви та виступ в суді. Звісно, успіх справи залежить від належної підготовки до всіх етапів цивільного спору, але судові засідання – це самий напружений час для сторін цивільного процесу.

Представництво адвоката в цивільному суді є важливим вже на етапі попереднього судового засідання. Так, під час даного засідання суд не тільки уточнює позовні вимоги, визначає склад осіб, які повинні взяти участь у справі, а й вирішує – чи задовольнити клопотання сторін про виклик свідків, витребування доказів, проведення експертизи тощо.

Досвідчений адвокат знає, як викласти обставини справи так, щоб суд задовольнив  клопотання клієнта. Результат багато в чому залежить від його вміння довести необхідність проведення тих чи інших дій для подальшого розгляду справи. Також адвокат розуміє які клопотання може подати до суду інша сторона спору, чи потрібно проти них заперечувати та чому.

Так, наприклад, якщо друга сторона подала клопотання про виклик свідка, а Ви знаєте, що він не володіє інформацією стосовно Вашого випадку і може несвідомо дати неправдиві свідчення, одного слова «заперечую» буде недостатньо. Професіонал у сфері права одразу сформулює змістовне та вмотивоване заперечення, яке вплине на хід процесу.

Під час судового розгляду справи одним із найважливіших моментів є процес доказування. Цивільним процесуальним законодавством встановлено, що судовий розгляд спору здійснюється на принципі змагальності сторін. Тобто обов’язок доказування покладається на сторони спору і вони мають рівні права у поданні суду доказів та доведення їх належності і вагомості. Це означає, що представництво адвоката в цивільному суді починає мати все більший сенс.

Як позивач, так і відповідач зобов’язані довести існування обставин, що обґрунтовують їх вимоги. Робота з доказами вимагає глибокого розуміння справи, тож представництво адвоката в цивільному суді іноді є просто необхідним. Досвідчений адвокат відчуває хід судового засідання та максимально (у рамках можливого) контролює розвиток подій. Він може не тільки переконати суд у вірності правової позиції свого клієнта, а й нейтралізувати докази іншої сторони спору.

Можливо Вам і буде здаватись, що Ви зрозуміло викладаєте ситуацію, і суд після першого виступу автоматично вирішить, що ваша поведінка у ній є самою вірною, але інша сторона спору теж приходить підготовленою. Іноді, коли слухаєш доводи іншої сторони, залишається тільки дивуватися, як можна з такої поведінки в конфліктній ситуації щось придумати в їх користь? Але ж придумують!

Тільки досвідчений адвокат подає інформацію з такими акцентами, що, навіть, не пропускаючи доказів, на які спирається суперник, позиція залишається твердою і не дає переваги іншій.

Отже, представництво адвоката в цивільному суді Вашої правової позиції допоможе не допустити помилок у роботі з доказами, оскільки вони здатні привести до прийняття судом рішення не на Вашу користь

Ще однин важливий та найскладніший для сторін етап судового розгляду справи – судові дебати. До виступу у дебатах неможливо підготуватись заздалегідь, оскільки він має враховувати результати дослідження доказів, все сказане раніше особами, що беруть участь у справі, та іншу отриману під час розгляду справи судом інформацію.

Виступаючи в дебатах  необхідно пам’ятати всі доводи іншої сторони задля того, щоб виставити свою позицію як вірну і логічну, та показати, чому докази іншої сторони не мають сили. Дуже часто суддя може перебити виступаючого та задати питання, про які останній ще не дійшов.

В такому випадку виступаючому доводиться перебудовувати всю схему в голові та продовжувати виступ із переставленням акцентів з одних обставин на інші. Отже виступ на дебатах це завжди непередбачувана гра логічного мислення. Ораторське мистецтво адвоката в такому випадку є просто незамінним.

Якщо Ваша життєва ситуація змушує звернутися за захистом своїх невизнаних чи оспорюваних прав до суду, скористайтеся послугами професіоналів. Це усуне зайві переживання та максимально збільшить Ваші шанси на отримання позитивного результату.