Консультації юриста

Консультації юриста в Харкові

Для забезпечення діяльності підприємств, установ та організацій в рамках законності та задля вирішення проблем правового характеру необхідно користуватись юридичними послугами. Консультації юриста є одним із самих найважливіших та поширених видів правових послуг.

Консультація юриста  – це юридична допомога, яку клієнт отримує в першу чергу. Вона спрямована перш за все на надання інформації, роз’яснення правової позиції кожної із сторін проблемної ситуації  та оцінку перспектив її подальшого розвитку.

Консультації юриста стали дуже затребуваними у сьогоднішньому житті, але чому? З розвитком суспільства відносини між його членами ставали все складнішими і для їх регулювання необхідно було встановлювати певні норми поведінки. Поступово правове регулювання охопило майже всі сторони життя суспільства.

На даний час законодавство будь-якої держави є об’ємним, складним та, доволі часто, заплутаним і Україна не є виключенням. Кількість законів та підзаконних нормативно-правових актів просто вражає. Користуватися викладеною в них інформацією без спеціальної освіти дуже важко але для вірного вирішення проблем розуміння законодавства та його вимог є просто необхідним.

Проте розбиратися в нормативно-правових актах є справою нелегкою і для цього необхідна певна підготовка. Навіть якщо взяти один закон, зрозуміти в ньому пересічному громадянину можна далеко не все. Візьмемо як приклад Цивільний кодекс нашої держави. В ньому міститься більш ніж тисячі трьохсот статей!

Звісно, для вирішення одного питання не потрібно читати їх всі, але знайти те, що необхідно, пересічному громадянинові буде важко. А якщо взяти Податковий кодекс? Взагалі, система оподаткування в Україні входить в одну із десяти найскладніших систем у світі і навіть юристу (людині, що має відповідну освіту) буває складно розібратись в цьому законі.

Це те, що стосується одного нормативно-правового акту. Але для вирішення більшості питань необхідно звернутися одразу до декількох законів та підзаконних нормативних актів. Тобто, консультації юриста, у разі виникнення питання правового характеру, є просто необхідними.

Навіть якщо Ваше питання не є складним і для його вирішення не потрібно перегортати кіпу літератури правового характеру, відсоток вірогідності того, що Ви зрозумієте все вірно, дуже малий. Чому? Правові норми є специфічною літературою. Звісно, не такою специфічною, як, наприклад, наукова література з квантової фізики, але достатньо. Це буде схоже на спробу опанувати Ф.М. Достоєвського після того як все своє життя Ви читали детективні романи із словниковим запасом у дві тисячі слів.

Збудь-якого правового питання краще отримувати консультації юриста, тобто людини, яка знає, як працювати з нормами законодавства. Якщо Вас цікавить конкретне питання – Ви рідко коли знайдете пряму відповідь на нього. Звичайно тут не йдеться про загальні питання на зразок процесуальних строків чи строків позовної давності, тут йдеться про певні життєві випадки. В законі ніколи не буде написано щось на кшталт: «Іванов Іван Іванович має право робити…, тому що… .». Юрист – це не тільки особа, яка вміє знаходити норми законодавства, що регулюють певну діяльність, а й професіонал, який розуміє що в них написано та вміє застосовувати написане в законі і на практиці.

Також, тільки юрист, на відміну від пересічного громадянина без юридичної освіти, знає про існування принципів права і керується ними у разі виникнення нестандартної ситуації. Візьмемо, наприклад, свободу договору – принцип цивільного права. Цивільне право не має вичерпного переліку видів договорів і дозволяє укладення будь-якого договору.

Головною умовою при цьому є те, що положення такого договору не повинні суперечити нормам законодавства. Але людина без відповідної освіти не знає про такий принцип. Відкривши Цивільний кодекс вона, звичайно, не зверне на нього уваги, почне шукати вид договору, що їй підійде і, не знайшовши нічого, вирішить, що укласти необхідний договір просто неможливо.

Отже, консультації юриста надають змогу всім, хто їх отримує розібратися в ситуації, що утворилась, зрозуміти тактику подальших дій та не допустити помилок, які потім можуть дорого коштувати.