Адвокатські послуги

Навіщо потрібні адвокатські послуги? Ми живемо в суспільстві, для регулювання відносин якого державою було створено безліч нормативно-правових актів.

У разі виникнення конфліктної ситуації питання вирішуються на основі цих актів і розібратися у великій кількості специфічної інформації людині без відповідної освіти не так і легко.

Сьогодні ми маємо доступ до всією юридичної інформації – книги, журнали, Інтернет тощо. Знайшовши та ознайомившись з положеннями законодавства, що регулюють певне питання, можна зробити висновок, що все зрозуміло і нічого складного тут немає, але не все так просто.

Якщо з розвитком суспільства з’явились люди, що заробляють собі «на хліб» лише певним видом діяльності, значить цей вид діяльності не такий вже і простий, і ним не може займатися будь-хто та коли йому заманеться.

Для багатьох сфер діяльності потрібні свої фахівці. Звісно, багато речей ми можемо робити самостійно – поклеїти шпалери, приготувати їжу, підрівняти кінчики волосся своїй дочці і для цього не обов’язково іти до кухаря та перукаря.

Проте, навіть і тут, якщо піти в ресторан, ми помітимо, що звичайна для нас страва і приготовлена смачніше, і на тарілці викладена немов витвір мистецтва. А от якщо говорити про зубний біль, то самостійно собі допомагати – це безглуздя, далі буде тільки гірше.

Так можна сказати і про галузь права. Почавши допомагати собі самостійно, можна так заплутатися, що «зуб» який можна було спочатку «вилікувати», прийдеться потім тільки виривати!

Адвокатські послуги – це послуги професіоналів, що мають відповідну освіту та стаж роботи саме в юридичній сфері. Ви ніколи не зможете зробити роботу адвоката так само якісно, як і він, якими б освіченими та розумними не були. Кожен професіонал постійно накопичує досвід та вдосконалює свої знання і навички.

Адвокатські послуги надаються особами, що мають вищу юридичну освіту, стаж роботи в юриспруденції не менше двох років, успішно склали кваліфікаційний іспит і пройшли відповідне стажування.

Ви запитаєте, чому не звернутися просто до юриста, коли і навіщо потрібні саме адвокатські послуги? Перевагою послуг адвоката є встановлені законом гарантії його діяльності.

Першою є повна конфіденційність всієї отриманої ним інформації. Законодавством про адвокатуру забороняється вимагати від адвоката, його помічника або іншого працівника надання відомостей, які складають адвокатську таємницю. Такою таємницею є будь-яка інформація про клієнта, що стала відома вищезазначеним особам.

Адвокатською таємницею також є питання, по яких клієнт звертався до адвоката, зміст отриманих консультацій, порад та роз’яснень, складені при цьому документи.

Інші документи та відомості, що одержав професіонал надаючи адвокатські послуги, а також інформація, що зберігається в електронному вигляді на відповідних носіях.

З питань, що становлять адвокатську таємницю не можуть бути допитані ні адвокат, ні інші його працівники, крім випадків, якщо Ви самі не звільнили їх від обов’язку зберігати такі відомості.

Другою, але не менш важливою є заборона на законодавчому рівні втручання в адвокатську діяльність і створення будь-яких перешкод. Проведення огляду, витребування, вилучення або розголошення документів, що пов’язані із здійсненням адвокатської діяльності, є недопустимим. Також забороняється втручання у приватне спілкування адвоката зі своїм клієнтом під час надання адвокатських послуг.

Адвокату суворо забороняється використовувати свої права проти прав та законних інтересів його клієнта, розголошувати адвокатську таємницю без його згоди, використовувати такі відомості у своїх інтересах, займати іншу правову позицію у справі, ніж того бажає клієнт тощо.

За порушення професійних обов’язків адвокат несе дисциплінарну відповідальність у вигляді зупинення чи припинення права на заняття своєю професійною діяльністю.

Звертаємо увагу на те, що адвокатські послуги надаються професіоналом, що має практичний досвід роботи захисту прав, свобод та інтересів людини. Цей досвід є незамінним і має велику роль у веденні справи в потрібному напрямку та отриманні позитивного результату.

Звісно, в житті потрібно покладати надії тільки на свої сили, але в певних ситуаціях їх може і не вистачити. В правовій сфері краще скористайтеся послугами професіоналів, це буде найрозумнішим рішенням!