Адвокатська фірма

В житті кожної сучасної людини може виникнути потреба у кваліфікованій юридичній допомозі. Адвокатська фірма надасть змогу розв’язати питання правового характеру та уникнути зайвого клопоту.

Адвокат – це спеціаліст, що надає послуги у сфері права на професійній основі. Тобто, звертаючись до адвокатської фірми, Ви отримуєте гарантію наявності у спеціаліста знань та досвіду в правовій сфері.

Адвокат може здійснювати різні види правової діяльності: надання консультацій, роз’яснень та іншої юридичної інформації, супроводження діяльності юридичних та фізичних осіб з питань права, складання скарг, заяв та інших документів, здійснення представництва інтересів в державних органах, суді, перед юридичними та фізичними особами тощо.

В Україні є багато адвокатів, що здійснюють свою професійну діяльність індивідуально (тобто без створення юридичної особи), не орендують приміщення та не наймають помічників. Але з адвокатом, який немає свого офісу, складно проводити переговори, оскільки важко підібрати спокійне місце для зустрічі.

До того ж, по умовах всередині офісу можна багато чого зрозуміти щодо відношення спеціаліста до своєї роботи. З таким адвокатом можна підписувати договір у тому разі, якщо Ви, або хтось із Ваших друзів вже мали з ним справу і впевнені у надійності його слів та високому рівні послуг. Також в офісі адвокатської фірми Ви зможете ознайомитись з дипломами, свідоцтвами про підвищення кваліфікації та іншими документами, що свідчать про професійний рівень адвокатів.

Взагалі в Україні адвокатська фірма може існувати у вигляді адвокатського бюро чи об’єднання. Ці організації є юридичними особами, що створені і діють на підставі статуту та зареєстровані у встановленому законодавством порядку. Адвокатське бюро – це юридична особа, що створена одним адвокатом, а адвокатське об’єднання створено двома або більшою кількістю учасників.

Як адвокатське бюро, так і адвокатське об’єднання можуть залучати до виконання укладених ними договорів правової допомоги інших адвокатів. При цьому об’єм роботи таких адвокатів зазначається в договірному порядку. Також адвокатська фірма на підставі трудового договору може залучати до роботи помічників.

Для забезпечення належного виконання своїх обов’язків помічники зобов’язані мати повну вищу юридичну освіту, на них розповсюджується така гарантія адвокатської діяльності, як заборона вимагання інформації, що є адвокатською таємницею. Як і адвокат, помічник не може бути допитаний про такі відомості, окрім випадків, прямо передбачених законодавством. Помічнику забороняється суміщати роботу з діяльністю, що є несумісною з адвокатською.

Також помічником не може бути особа, що має непогашену чи незняту судимість за вчинення визначених законодавством злочинів, особа, яка позбавлена права займатися адвокатською діяльністю, звільнена з державної служби за порушення присяги або вчинення корупційного правопорушення.

Важливими для роботи адвоката є законодавчо встановлені права та гарантії його діяльності і адвокатська фірма зобов’язана забезпечити їх дотримання.

Якщо Ви вирішили звернутися за правовою допомогою саме до адвокатської фірми та не знаєте до якої саме, спочатку зверніть увагу на її рекламу. Відповідно до Правил адвокатської етики рекламні матеріали повинні відповідати розумним естетичним вимогам. Розміщення реклами на сайтах, що далекі від правової тематики говорять про намагання залучити клієнтів будь-яким шляхом.

Адвокатська фірма, що надає якісні послуги вже через кілька років роботи майже не потребує ніякої реклами! Розклеєні рекламні листівки на стовпах, парканах чи інших об’єктах теж не підвищують її імідж.

Також слід уникати тих фірм, що обіцяють вирішення всіх Ваших проблем. На практиці не кожну проблему можна вирішити (з об’єктивних причин), і тим більше, досягти результату, якого бажає клієнт. Тож, такі обіцянки також можуть свідчити про недостатній рівень кваліфікації чи досвіду адвокатів.

Після того, як Ви знайшли рекламу, що Вам сподобалась, перевірте опублікований на офіційному сайті Міністерства юстиції Реєстр адвокатських об’єднань на наявність юридичної особи у переліку. От і все – телефонуйте та питайте про послугу, адвокатська фірма допоможе розібратися з труднощами!